П’яту факсимільну копію Нобельського Євангелія передали для музейних закладів Рівненської області. Подія відбулася у рамках Року промоції культурної спадщини Рівненщини.

Нині одна копія репринтного видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України. Оригінал Нобельського Євангеліє перебуває в науковій бібліотеці імені Врублевських Академії наук Литви у Вільнюсі, повідомляють у Рівненській ОДА.

Перша експозиція переданого факсимільного видання планується в культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

Святкування 500-річчя Нобельського Євангелія відзначатиметься на державному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». На Рівненщині, а саме  в селі Нобель Зарічненського району, святкування було заплановано 14 червня 2020 року, адже за даними науковців, саме 14 червня, звершилось написання Нобельського Євангеліє. Однак карантині обмеження вносять корективи і дане відзначення пам’ятки відбудеться  у серпні 2020 року.

Після закінчення карантинних обмежень всі бажаючі матимуть можливість побачити реліквію на власні очі не тільки в Пересопниці, а й музейних закладах Рівного, Острога та Дубна.