Сім об’єднаних територіальних громад Рівненщини розвиватимуть міжмуніципальне співробітництво. Серед них – Бугринська, Миляцька, Привільненська, Смизька, Боремельська, Немовицька та Білокриницька ОТГ. Партнерські відносини вони закріпили підписанням договору.

Захід відбувся на базі Білокриницького Центру безпеки громадян – поки єдиного в області. Проєкт реалізували спільно із Головним управлінням ДСНС в Рівненській області в рамках багаторічної програми «Польська допомога». До складу Центру безпеки входить пожежно-рятувальна команда з 12 пожежників-добровольців та 4 водіїв. Під час втілення ініціативи рятувальники Білої Криниці пройшли навчання у Польщі.

– Договір про міжмуніципальне співробітництво буде дуже корисним для громад. Адже він пожвавить їх співпрацю. В ОТГ облаштовуватимуть центри безпеки. Позитивний досвід у цьому напрямку в області вже напрацьований. Головний результат – це надання людям якісної та вчасної допомоги під час надзвичайних ситуацій. Таким чином у громадах створять справжній безпековий простір, – зазначив начальник ДСНС в Рівненській області Сергій Крук.

Окрім того, представники ГО «Асоціація добровільних пожежних команд України» для ОТГ презентували План реалізації проєкту «Підвищення рівня безпеки населення в ОТГ Рівненської області шляхом утворення місцевих (добровільних) підрозділів пожежної охорони», а також запровадження навчального проєкту «Безпековий простір».