Яким чином ефективно організувати виробництво, створити атмосферу в колективі, а разом із тим допомагати в розвитку інфракструктури населеного пункту та брати активну участь у житті громади – знають на ДП “Зірненський спиртзавод”, що розташоване в селі Зірне Березнівського району Рівненщини.

Як розповів т.в.о. директора ДП “Зірненський спиртзавод” Роман Яцик, наразі підприємство надає безкоштовно водопостачання соціальним закладам і частині житлових будинків села, допомагає місцевим навчальним закладам, забезпечує роботою багатьох мешканців Зірного, реалізовує низку ініціатив і дбає про своїх працівників та їх родини.

– За майже 115 років роботи “Зірненського спиртзаводу”, тут вже продовжують роботу династійно, адже так склалося, що на заводі працювали дідусі, бабусі та батьки нинішніх працівників. А їх справу мають усі шанси продовжити діти та внуки, бо вони можуть навчатися за рахунок підприємства у профільних закладах, – розповідає керівник заводу.

А також додає, що разом із тим підприємство активно долучається до підтримки молоді та розвитку спорту в районі.

– Так, у 2003 році у Зірному заснували футбольну команду “Харчовик”. Тривалий час вона шукала спонсорів на свою діяльність. Нині ж із моєї ініціативи, проводяться перемовини з керівником команди, щоб поновити меценатство та фінансово-матеріальну підтримку футболу в селі. Для початку плануємо придбати нову форму для гравців і далі розвивати партнерські та дружні відносини. Також наш завод активно підтримує матеріальну спадщину села та приділяє особливу увагу популяризації регіонального туризму. Це й не випадково, адже будівля спиртзаводу входить в архітектурний комплекс пана Малинського, який був створений ще у 1905 році. А зараз ми своїми силами прагнемо відновити водонапірну вежу, яка може стати туристичною “родзинкою” Зірного. Так, вже звернулися до управління культури і туризму Рівненської ОДА, щоб підказали та допомогли зорієнтуватися у роботі з пам’ятками архітектури. Надіємося, що найближчим часом зможемо приступити до роботи, – коментує Роман Яцик.

Особливу ж увагу на підприємстві приділяють соціальним ініціативам, зокрема, безкоштовному водопостачанню закладам села і деяким будинкам, зазначає Роман Яцик.

– Наразі підприємство безкоштовно постачає воду закладам соціальної сфери – тублікарні, дитячому садку, школі, а також житловим будинкам, які знаходяться поруч із заводом. Реагуємо і на звернення мешканців Зірного. Так, нещодавно ми провели безкоштовно водопостачання для місцевої пенсіонерки, яка звернулася безпосередньо з цією проблемою, а до цього допомогли з проведенням води кільком малозабезпеченим сім’ям. Хоч і були певні технічні труднощі з поновленням старого водопостачання, що залишилося ще з попередніх десятиріч. Втім, ми швидко вирішили це питання і на заміну старого австрійського водогону ми запустили новий водогін, – пояснює керівник “Зірненського спиртзаводу”.

Підтримують на підприємстві й учасників бойових дій. Окрім того, що завод щомісяця сплачує військовий збір для підтримки військ, тут мають і власні ініціативи.

– Ми намагаємося всіляко підтримувати наших воїнів. Так, нещодавно запропонували працювати у нас учаснику бойових дій Олегу Кібишу. Нині у нього посада електрозварювальника. Також свого часу виплатили йому одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення. Серед працівників заводу є і мешканець Зірного, який нині служить у лавах АТО, – Василь Мироненко. Він син Георгія Андрійовича Мироненка – попереднього директора підприємства. Я ж, як молодий керівник, прагну перейняти досвід свого мудрого попередника та налагодити роботу підприємства таким чином, щоб це приносило користь і громаді села, – додає Роман Яцик.

У свою чергу, за словами голови первинної профспілкової організації підприємства Валентини Галайчук, особливу увагу на заводі приділяють атмосфері в колективі.

– У нас чудовий колектив. Так вже повелося, що на заводі мешканці Зірного працюють цілими родинами, часто від дідів і батьків. Ми дуже цінуємо наших ветеранів праці та раді, що вони з задоволенням діляться своїм досвідом із молоддю. Також ми даємо можливість дітям наших працівників безкоштовно навчатися на профільних спеціальностях, аби ті могли отримати освіту і теж долучитися до нашого колективу. Приємно, що багато молоді по завершенню навчанню приїздять у рідне село і йдуть працювати на “Зірненський спиртзавод”, – каже Валентина Галайчук.

А вже цієї осені на підприємстві готуються відзначати 115-ту річницю із дня створення “Зірненського спиртзаводу”. До цієї дати готуються по-особливому, адже прагнуть не лише модернізувати деякі процеси на виробництві, а й підготувати свого роду соціальні подарунки для громади Зірного. Але це вже зовсім інша історія…