Експозицію зовнішнього виставкового майданчика Рівненського обласного краєзнавчого музею відновлюють у Рівному. Роботи розпочали волонтери громадської організації “Рівне Разом”.

Більшість експонатів виставки давно потребували відновлення, адже знаходяться просто неба. Тим часом коштів, необхідних на підтримання їх у належному стані, музею не вистачає. Разом із тим, саме ця експозиція є своєрідною візитною карткою закладу і привертає увагу потенційних відвідувачів.

Так, у музеї тривалий час шукали кошти для реалізації задуманого. На прохання допомогти з фінансуванням реставрації відреагувала громадська організація “Рівне Разом”.

Тепер волонтери “Рівне Разом” працюватимуть над тим, аби повернути виставковим експонатам привабливий вигляд і забезпечити умови для їх подальшого збереження.

У свою чергу голова громадської організації “Рівне Разом” Віктор Шакирзян зазначив, що краєзнавчий музей – це унікальний заклад у Рівному, який необхідно підтримувати.

– Музей по суті, є скарбницею міста, де зберігається його історія. Сама споруда закладу – це історичне та архітектурне надбанням міста. Адже тут свого часу розташовувалась гімназія, де навчались і викладали видатні діячі науки та вітчизняної літератури. Отже, маємо разом зробити все можливе, аби створити максимально сприятливі умови для успішної діяльності цього закладу, – сказав Віктор Шакирзян.

Тим часом за словами представниці Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна Самсонюк, допомога отримана від громадської організації “Рівне Разом” надзвичайно потрібна і важлива.

– Такий крок показує, що для громади міста важлива робота рівненських музейників, що вони не залишились сам на сам зі своїми проблемами. І є у Рівному люди готові підставити дружнє і сильне плече у справі збереження історичної спадщини міста. Вже зараз, спільно з ГО “Рівне Разом” колектив обласного краєзнавчого музею запланував наступну, надзвичайно цікаву, акцію.

І хоча, поки, це сюрприз, уже зараз можна зауважити, що вона яскраво продемонструє внесок рівнян у світову науку і економіку, – додала вона.

До слова, одним із пріорітетів діяльності громадської організації “Рівне Разом” є збереження історичної і культурної спадщини міста Рівного. Відтак, щоразу представники ГО втілюють у цьому напрямку все більш амбітні проекти.

Нагадаємо, напередодні Дня міста під патронатом Віктора Шакирзяна і громадської організації “Рівне Разом” відновили роботу єдиного у місті баштового годинника, розташованого на фасаді будівлі Зали органної і камерної музики. Наразі триває робота над низкою інших проектів.