Наразі у лікарнях Рівненщини є 128 апаратів штучної вентиляції, що використовують для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Наразі забезпечення киснем та легеневої вентиляції потребують 7 пацієнтів в області. Тобто задіяні близько 5,5 % із загальної кількості відповідного обладнання.

– Це означає, що резерв апаратів ШВЛ доволі значний і ми маємо достатній арсенал техніки для надання медичної допомоги, – про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Усі інші апарати готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку.

– Крім того, у нас є ще на резерві в обласному управлінні охорони здоров’я апарати ШВЛ, які, в разі виникнення необхідності, ми зможемо оперативно доставити до лікувально-профілактичного закладу, де він вкрай необхідний, – додав Олег Вівсянник.

Загалом у медичних закладах України наявні понад 4 тисячі апаратів штучної вентиляції легенів, готових до надання медичної допомоги. З них наразі задіяні 372, тобто — менш ніж 10% від загальної кількості.