За фактом пошкодження військового меморіалу у Рівному відкрито кримінальне провадження

До поліції вчора, 11 жовтня, близько восьмої ранку надійшло повідомлення, що невідомі особи нанесли білою фарбою назву однієї із політичних партій на стелі військового меморіалу, що на вулиці Дубенській в обласному центрі.

За вказаним фактом слідчі Рівненського відділу поліції розпочали досудове розслідування за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), в рамках якого встановлюють осіб, причетних до злочину.

Крім того, до поліції вчора, 11 жовтня, близько другої ночі повідомив небайдужий громадянин, що на вулиці Крейдяній двоє невідомих осіб наносять на будівлі написи.

Патрульні поліцейські, які негайно виїхали на місце події, виявили двох парубків, які були у рукавичках, із трафаретами та свіжою фарбою, а на стінах будівлі — надписи однієї із політичних партій. Пояснити, що роблять посеред ночі не змогли та плутались у показах. Їх доставили до відділу поліції. Порушниками виявились двоє рівнян 18-ти та 19-ти років. На них поліцейські склали адміністративні протоколи за статтею 152 КУпАП (порушення правил благоустрою територій населених пунктів).

Правоохоронці перевіряють їх на причетність до вчинення інших аналогічних порушень: на вулиці Небесної Сотні та Соборній.

Крім того, поліцейські встановили осіб, які у під’їзді будинку на вулиці Відінській розкидали листівки з ознаками чорного піару стосовно одного із кандидатів у мери Рівного. Також ними вони обклеїли і автомобіль марки «Москвич», припаркований поблизу будинку. Порушниками виявилися двоє рівнян 20-ти та 19-ти років. На обох склали чотири протоколи: за статтею 212-13 та 212-14 КУпАП.

Загалом із п’ятого вересня — від початку передвиборчої агітації станом на 09:00 12 жовтня до поліції надійшло 114 повідомлень, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства. За результатами перевірок поліцейські склали 56 адмінпротоколів, з яких найбільше 29 — за статтею 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж,інформацію про осіб, відповідальних за випуск) та 20 — статтею 212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених місцях).

Також відомості за 11 фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У зв’язку зі збільшенням порушень передвиборчої агітації керівництво поліції області ініціювало збільшення піших патрулів та екіпажів патрульної поліції на території обласного центру, особливо в нічну пору доби.