Всеукраїнська асоціація соціологів з 13 по 15 жовтня проводила опитування у місті Рівне та смт. Квасилів. Мета якого – дізнатися електоральні настрої населення та імена кандидатів та політичних сил, які є лідерами виборчих перегонів.

Опитування відбувалося за місцем проживання респондентів, а вибіркова сукупність є репрезентативною для того, щоб говорити про об’єктивність такого дослідження, пише видання «Рівняни».

Щодо лідера виборчих симпатій на посаду міського голови Рівного серед тих, хто точно визначилися беззаперечним лідером є Віктор Шакирзян з результатом 37,8%. На другому місці зі значним відривом – Віталій Коваль, у нього 12,8%. Трійку лідерів закриває Юрій Вознюк з результатом 9,9%. У Олександра Третяка 7,2%, найближчі його конкуренти – Олег Осуховський та Олексій Муляренко (5,9%).

– Тим самим ми точно знаємо ім’я одного учасника другого туру виборів на посаду міського голови Рівного. Щодо другого учасника, то статистична похибка може визначити ім’я лідера, – пояснює Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій.

Якщо говорити про політичні сили, які є лідерами електоральних настроїв рівнян – це партія «Рівне Разом» з результатом 25,2%. На другому місці – “Слуга народу” з результатом 12,8%. Трійку лідерів замикає “Європейська солідарність” з результатом 11,7%. Серед інших партій, які теж мають шанс увійти до нової Рівнеради – “За майбутнє” – 9,2%, “Голос” – 6,2%, ВО “Свобода” – 5,6%. Близька до проходження партія ОПЗЖ. Не долають 5% бар’єр – Партія “Перемога Пальчевського”, СІЧ та Батьківщина.

-У нинішніх умовах зростає роль місцевого самоврядування і саме цим можна пояснити зліт рейтингу місцевих партій. Можна припустити, що саме навколо партії “Рівне Разом” буде сформована більшість у міській раді і тим самим буде зменшено вплив всеукраїнських політичних сил на місцеве самоврядування, – прокоментував такі результати директор Всеукраїнської асоціації соціологів Володимир Косенко.

Косенко.

– Нам було цікаво провести таке опитування саме у Рівному, адже тут прослідковується цікава тенденція, не така як у інших містах. Так, чинний міський голова відмовився від балотування з одного боку, а з іншого – місцева громада Рівного показала, що має свої місцеві інтереси. Їх менше цікавлять всеукраїнські партії, а є ставка на місцеві еліти. Тим самим ми прослідковуємо запит на нових людей, на нові обличчя, – говорить Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій.

Респондентами опитування стали виборці від 18 років, загалом участь в опитуванні взяли 816 людей. Вибіркова сукупність є репрезентативною, а саме опитування проходило в форматі особистого інтерв’ю методом face-to-face. 54,41% опитаних – це жінки, 45,59% – чоловіки. Щодо вікових особливостей, то 13,36% опитаних – люди віком 18-25 років, 41,79% – віком 26-45 років, 24,88% – віком 46-60 років і 19,98% – люди старше 61 року.

Довідково. Опитування Всеукраїнської Асоціації соціологів є репрезентативним. Статистична похибка не перевищує 3,6%.

політична реклама