З кожним днем зростає кількість нових випадків зараження коронавірусом.

Як повідомили в Рівненській ОДА, Україна наближається до 10 тисяч офіційно зафіксованих випадків ковіду щодня. Антирекорди вже декілька днів підряд фіксуються і на Рівненщині. Тому на Рівненщині готуються до будь-якого розвитку подій навколо пандемії, у тому числі найгіршого. Передбачається, що найближчі 8 тижнів будуть найскладнішими. Тому посилюватимуть контроль за дотриманням карантину, щоб не допустити перевантаження  медичної системи.  Поряд з цим, шукають варіанти збільшення кількості ліжко-місць та активізують роботу  щодо забезпечення киснем».

Так, на сьогодні в області в 14 медзакладах, де лікують пацієнтів з ковідом, є 1103 місця. Зайнятість складає 73%. Тому Рівненська ОДА планує  перепрофілювати декілька закладів для лікування лише хворих на COVID-19.

Разом із тим доручено керівникам районів скласти чіткі графіки почергового введення додаткових ліжок з киснем. Він нагадав, що для цього область отримала з держбюджету 9 млн 233 тис. грн. Тому у районах мають прискоритися із виготовленням проектно-кошторисної документації для розведення кисню. Додатково Рівненська ОДА звернулася до МОЗ щодо виділення ще 14 млн грн для забезпечення медичних закладів киснем.

Також в області готуються до розгортання спеціальних локацій для прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Віталій Коваль доручив керівникам районів об’їздити великі спортивні об’єкти, санаторії, будинки культури, гуртожитки тощо і скласти список готовності приміщень. Такі заклади мають передусім бути із електроживленням, водопостачанням, опаленням, мати велику площу для розміщення хворих.

Крім того, ГУ ДСНС в Рівненській області готове розгортати мобільні госпіталі.