У Рівному успішно працює сортувальна станція, куди кожен охочий може принести сміття, однак з його утилізацією у місті досі серйозні проблеми. Голова «Рівне Разом» Віктор Шакирзян говорить, що проблему сміття потрібно вирішувати уже зараз, адже через кілька років ми можемо зіткнутися з ситуацією, яку люди спостерігали у сусідньому обласному центрі.

– У Рівному дуже серйозна проблема зі сміттям і це потрібно негайно вирішувати. Потрібно розробити механізм переробки сміття, а ту частину, яку не можна переробити – утилізовувати, зокрема, спалюючи на цементному заводі, – зазначив голова «Рівне Разом» Віктор Шакирзян.

В обласному центрі є сміттєпереробний завод, який наразі не функціонує. А неподалік Рівного, у Здолбунові знаходиться цементний завод, який може можна використовувати для утилізації відходів.

– Для роботи сміттєпереробного заводу потрібно розділяти сміття. Як мінімум на вологу і суху фракцію. Саме тоді сміттєпереробний завод може приймати суху фракцію від міста….Також у Здолбунові є цементний завод, який вже готовий щодня приймати 150 тонн сміття – сухого альтернативного палива. Таким чином ми можемо утилізовувати не лише сміття Рівного, а усього регіону, тобто можемо бути регіоном без сміття, – розповіла засновниця громадської ініціативи “ЕКОлогічні” Поліна Полюхович.

Якщо з сортувальної станції будуть поступати сухі горючі відходи, то їх переробка буде набагато простішою, ніж виробити паливо з того сміття, яке поступало на сміттєпереробний завод зі сміттєвих контейнерів раніше.

– Призначення цього заводу робити альтернативне паливо для спалювання на цементному заводі, щоб воно було енергоносієм для виробництва цементу. Основна проблема – економічна, адже тієї ціни, яку готовий заплатити цементний завод не вистачає для того, щоб завод працював з прибутком, – зазначив директор сміттєпереробного заводу Микола Горбачук.

Директор цементного заводу, Ігор Давидюк, розповів, що майже десять років завод чекає, коли міська, обласна та взагалі влада в Україні ухвалюватиме рішення для того, щоб розпочати сортувати, переробляти та утилізовувати сміття.

– Найлегшим шляхом, який можна вирішити проблему утилізації сміття – є його спалювання в обертових печах. Чому саме в цементному заводі, тому що в печі цементного заводу температура майже півтори тисячі градусів, відповідно там руйнуються не тільки речовини, які знаходяться в цьому смітті, а навіть ті речовини, які утворюються під час спалювання. Тобто така температура забезпечує безпечну утилізацію сміття, а для нас воно є альтернативним пальним, – зазначив генеральний директор «Волинь-цемент» Ігор Давидюк.

Окрім того, що у Рівному можуть перетворювати сміття на альтернативне паливо, місцеве комунальне підприємство КАТП 1728 уже реалізовує проєкт з переробки опалого листя на органічне добриво.

політична реклама