Кандидат на посаду міського голови Рівного Олександр Третяк вчергове опинився в центрі скандалу. У соціальній мережі фейсбук він різко висловився проти доступного розмитнення автомобілів. Зокрема він заявив, що “…ті, хто хоче на шару спекатись податків, піднімають хайп. Закон має бути один для всіх – оце європейський підхід, а не «шару тим, хто наглий». Думаю, варто апелювати до ширших верств, ніж євробляхери”.


Такий коментар Олександр Третяк залишив під постом народного депутата Дмитра Соломчука, який написав про деталі розгляду комітетом з питань фінансів податкової та митної політики ВРУ законопроєкту №3704 про доступне розмитнення автомобілів для українців. У своєму пості Соломчук зазначив, що депутати “Європейської солідарності” з незрозумілих причин не підтримують даний законопроект. “На бордах та гаслах у них все «європейське», патріотичне, а в реальності пустий популізм” – зазначає нардеп.

Після того, як частина власників автомобілів на єврономерах змогли розмитнити власні транспортні засоби, Олександр Третяк пропонує таке формулювання: “Закон повинен бути один для всіх. Податки повинні платити всі, бо податки – це, в тому числі дороги, по яких ми їздимо. Але я погоджуюся, що автомобілі повинні ставати доступнішими. Українці повинні бути в змозі дозволити собі придбати автомобіль, але, наголошую, виключно у законний спосіб”.

Щоправда, Олександр Третяк забуває про уже існуючий досвід сусідньої Польщі, де розмитнення транспортного засобу коштує в десять разів дешевше ніж в Україні, і це жодним чином не шкодить економіці країни, а лише унеможливлює корупційну складову в даному процесі.