50 відсотків ліжок у лікарнях Рівненщини пристосують до надання допомоги «ковідним» пацієнтам. До того ж 80 відсотків цих ліжко-місць мають бути підведені до кисню. На сьогодні це одне із головних завдань, над яким працюють в області.

Зокрема, у Костопільській ЦРЛ для «ковідних» пацієнтів відвели ще 28 ліжок, загалом – 100. Утричі збільшують і кількість кисневих точок. Для цього збудована киснева станція, потужністю 3 тисячі кубометрів.

Збільшують потужності і й інші лікарні Рівненщини. Керівники закладів доповіли, що завершують перепрофільовувати різні відділення, також на завершальному етапі виготовлення документації для підведення кисню.

МОЗ поставив чітке завдання – перепрофілювати 50 відсотків усього ліжкового фонду для хворих з Covid, а також збільшити кількість кисневих точок. На Рівненщину з державного бюджету вже надійшло понад 9 мільйонів гривень для цього, ще якнайменше 14 мільйонів спрямують найближчим часом. Тому лікарні повинні максимально розширити свої потужності, повідомили в Рівненській ОДА.

Начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник повідомив, що МОЗ закупить для регіонів концентратори централізовано, для Рівненщини надійде понад півтисячі одиниць. Окрім того, й саме управління придбає близько 30 концентраторів, закупка яких вже розпочалася.