Інформаційні зустрічі та консультації проходять на Рівненщині в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

Нагадаємо, щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до проблем насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, а також протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Мобільні консультативні пункти у складі представників державних структур, соціальних служб, правоохоронних органів, центрів безоплатної вторинної правової допомоги та громадської організації “Центр “Чайка” у громадах Рівненського району провели інформаційні зустрічі та консультації. Через обмеження, пов’язані з пандемією, цьогоріч заходи проходили з дотриманням карантинних норм.

Так, з мешканцями Великоомелянської, Дядьковицької, Корнинської, Білокриницької та Городоцької громад обговорили шляхи подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, питання торгівлі людьми.

Спеціалісти нагадали, що в області створено 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Фахівці мобільних бригад, у разі потреби, надають соціально-психологічну допомогу постраждалим особам, інформують про отримання необхідних медичних, соціальних, психологічних і правових послуг. А також роз’яснюють права, визначені законом для постраждалих.

У Рівненському районі така бригада діє на базі центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, а також у Шпанівській громаді.

На Рівненщині створено та функціонує відділення для постраждалих. Заклад розрахований на 14 осіб стаціонарного перебування. Для убезпечення постраждалої особи адреса місця розташування закладу не розголошується. Влаштування до притулку здійснюється на підставі направлення, виданого профільними фахівцями місцевого структурного підрозділу, Нацполіції, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, або ж мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.

За потреби можна звернутися за номером Державної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства – 1547. Там постраждалий отримає кваліфіковану інформаційну, психологічну та правову підтримку, а за потреби – й екстрене реагування поліції. “Гаряча” лінія працює в цілодобовому режимі на всій території України.

Також під час зустрічей у громадах йшлося про подальші кроки реалізації державної політики у сфері попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми та налагодження співпраці з громадськими організаціями.