У сервісних центрах МВС під час надання адміністративних послуг трапляються випадки, коли працівники  виявляють транспортні засоби, номери агрегатів яких змінені або підроблені.

Найчастіше у сервісних центрах МВС Рівненщини спеціалісти експертної служби МВС виявляли автомобілі, маркувальні позначення номерів кузовів яких були механічно знищені, з подальшим нанесенням  в кустарних умовах  інших маркувань. Зауважимо, що з початку року  у сервісних центрах МВС Рівненщини виявлено  24 транспортних засобів, які містили ознаки підробки номерів кузовів і лише 1 автівка з ознаками підробки двигуна.

Аби вберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця і покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації транспортного засобу та заповнюється адміністратором в електронній формі.

Важливою процедурою в даному процесі  є проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. До речі, у сервісних центрах МВС Рівненщини працівники експертної служби МВС з початку року  оглянули 53106 транспортних засобів. Під час огляду перевіряють ідентифікаційні номери і реєстраційні документи. У випадку проведення експертного дослідження транспортного засобу спеціалісти встановлять відсутність чи наявність  ознаки пошкодження, підробки чи заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу та підроблення реєстраційних документів.

Огляд транспортного засобу безкоштовний та є обов’язковим.  А експертне дослідження – платна послуга. Його  проводять на розсуд власника авто, якщо виникли сумніви щодо достовірності певних даних, повідомляють у РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області.