«Письменницька робітня «Оповідач» у Рівному ініціювала видання аудіо-диску кроссекторального доробоку Іри Баковецької-Рачковської «ЕТНО-РОК-ПОЕЗІЯ».

Це стало можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду в рамках програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

Цей  проєкт спрямований на розвиток та популяризацію авторського літературного аудіоперформансу письменниці з Рівненського Полісся Іри Баковецької-Рачковської, котрий поєднує в собі некласичні вірші та поліський етноспів у виконанні авторки під супровід рок-музики. «ЕТНО-ВІРШІ»- це унікальний стиль письменниці, автором якого вона є сама. «ЕТНО-РОК-поезія» – це синкретизм власної поезопрози авторки, фольклорних вставок-голосінь, етнічних звуково-голосових ефектів, мантричної аудіуальної та вербальної ритміки і екпресивної сучаної музики. Тексти «етно-віршів» наповнені поліською міфологією, релігійними мотивами та символізмами, синкретизмом соціальної тематики та голосу предків

Варто зазначити, що в основі створення культурного аудіопродукту лягли твори з книги поезопрози «Write, tomboy, write, або Якби Бенксі жив у місті Ра». Книга видана у 2017 році в «Письменницькій робітні «Оповідач» відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному на 2016-2020 роки.

Зараз тривають репетиції та робота над записом самих аудіотворів. До кінця року авторка планує видати альбом та презентувати його своїм шанувальникам.