На Рівненщині відкриють ще п’ять навчально-практичних центрів. Два з них – до кінця року, а ще три – на початку 2021-го. Центри запрацюють на базі державних професійних закладів у Клевані та Квасилові Рівненського району, Здолбунові, Сарнах, Рівному.

Усі вони облаштовані у відремонтованих приміщеннях, забезпечені сучасним обладнанням для відпрацювання практичних навичок, а також мультимедійними технологіями.

Зокрема, у Клеванському професійному ліцеї навчається майже півтисячі студентів, у тому числі за професією «Пекар» здобувають освіту майже 160 осіб. Невдовзі кулінари навчатимуться на сучасному обладнанні, що дозволяє проводити механізоване змішування, розкачування, відстоювання тіста та випікання хлібобулочних виробів за новими технологіями. Практику діти проходитимуть на відомих хлібозаводах, пекарнях, їдальнях санаторіїв, готельно-ресторанних комплексах тощо.

Другий навчально-практичний центр «Сучасні будівельні технології» відкриють на базі державного навчального закладу «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту».

У центрі готуватимуть висококваліфікованого робітника за затребуваними на регіональному ринку праці професіями: «Монтажник систем утеплень будівель та споруд», «Опоряджувальник будівельний», «Штукатур», «Маляр», «Лицювальник-плиточник». Навчання буде проходити з використанням сучасних технологій.

Наразі тут навчається майже півтисячі студентів. Виробничу практику вони проходять на будівельних підприємствах.

На початку 2021 року заплановано відкриття ще 3-ох навчально-практичних центрів. Серед них:

«Сучасні деревообробні технології» для здобуття професії «Верстатник деревообробних верстатів» на базі Вищого професійного училища № 22 у Сарнах;
«Сучасні автомобільні технології» на базі Квасилівського професійного ліцею для здобуття професії «Слюсар із ремонту колісних транспортних засобів. Рихтувальник кузовів»;
«Лабораторія інноваційних харчових технологій» для здобуття професії «Кухар» на базі Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі.