Опинитися на металобрухті – здебільшого така доля транспортного засобу, який «віджив своє».  Проте, господарям таких залізних «коней», варто пам’ятати,  що навіть в непридатному для  експлуатації стані  автомобілі,  залишаються зареєстрованими за власником, а тому такий транспорт необхідно зняти з Державної реєстрації.

Вибракування автомобіля можна зробити у будь-якому сервісному центрі МВС. Послуга безкоштовна.

«Аби отримати дану послугу потрібно заповнити у сервісному центрі МВС  заяву встановленого зразка. Із собою потрібно мати документ, що посвідчує особу, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника, наприклад, для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність, реєстраційний номер облікової картки платника податків, свідоцтво про реєстрацію  транспортного засобу, за наявності і  номерні знаки, також за наявності», – зазначив заступник начальника регіонального сервісного центру  ГСЦ  МВС в Рівненській області Віктор  Залюбовський

«Для фізичної особи у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу  потрібне пояснення, а  для юридичної особи – акт службового розслідування, довіреність, копія рішення власника, наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування», – продовжив  Віктор Залюбовський.

При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу потрібна постанова органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків, свідоцтва про реєстрацію автомобіля, або постанова про порушення кримінальної справи.

«Проте, є випадки, коли  у сервісних центрах МВС можуть відмовити в наданні послуги з вибракування транспортного засобу, – повідомив  заступник начальника регіонального сервісного центру  ГСЦ МВС в Рівненській області.  –  Зазвичай, це подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів; невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах; в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом».

Варто пам’ятати , що після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде не можливе.

Зазначимо, що за 5  років сервісними центрами МВС Рівненщини вибракувано 3009  транспортних засобів.  А цьогоріч  вибракувано 457 транспортних засобів.

Так, в  умовах карантину, для забезпечення своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, послуги сервісні центри МВС надаються лише за попереднім записом: через функціонал «Запис в електронну чергу» на сайтах ГСЦ МВС та регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області до ТСЦ МВС №5641 (м. Рівне), ТСЦ МВС № 5642 (м. Дубно), ТСЦ МВС № 5643 (м. Сарни); за телефоном регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області (0362) 67-02-07 до ТСЦ МВС № 5644 (с. Володимирець)».