У Здоблунівській громаді відбулися навчання для працівників сфери культури в рамках партнерського проєкту «АРТ-громада», який реалізують телеканал «Сфера» та Рівненське  регіональне відділення Асоціації міст України.  Даний проєкт фінансується  за підтримки Українського культурного фонду.

«Фахова майстерня» для менеджерів культури у Здолбунові стала першою в рамках проєкту. Нині Здолбунівська громада проходить шлях реорганізації усієї культурної сфери, адже до міста приєдналися села,  тому питань виникає чимало.

Нині найбільш актуальна проблема для сфери культури Здолбунівської громади  це фінансове забезпечення закладів та установ громади, дане питання розкрила експерт з фінансових питань Людмила Кушнер –  «Всі заклади які є на території громади мають забиратися у комунальну власність громади. Водночас громада бере на себе функцію їх утримання. Спочатку йде передача майна, а потім лише реорганізація структур та закладів» – наголосила Людмила Кушнер.

Начальниця відділу регіонально – культурної політики управління культури і туризму Рівненської ОДА Галина Ковальчук презентувала нову модель організації центру надання культурних послуг.  Спільно з учасниками обговорили можливі варіанти їх створення, а також яка кількість фахівців має там працювати, які платні послуги можна надавати, і які головні завдання стоять перед такими установами.

Директорка Рівненської обласної універсальної бібліотекиВалентина Ярощук особливу увагу звернула на  організацію надання бібліотечних послуг в умовах децентралізації. «Бібліотека на селі – це культурний осередок, який нині виконує ще й соціальну функцію. Бібліотеки мають працювати на 500-800 людей, і не одну чи дві години на тиждень, а регулярно.  Потрібно  регулярно поповнювати бібліотечний фонд новими книгами та виданнями для людей різного віку, організовувати тематичні зустрічі, вечори, і звісно залучати грантові кошти.»

Про порядок передачі закладів культури в умовах реорганізації – розповіла Валентина Солощук, завідуюча відділом науково-методичної роботи, організаційно -кадрової роботи та народної творчості РОЦНТ.

Оскільки знайомство з культурою починається у дитячому віці, організатори підготували стратегічну тему для громади – творення мультимедійного контенту за участю творчих і талановитих дітей – як складова розвитку культури та популяризації свого регіону. Сценаристка та режисерка проєкту “Медіа-школа прямує в громади”Руслана Броновицька  розповіла як за участю дітей, які є вихованцями творчих колективів  створювати нові мультимедійні культурні продукти на прикладі вже реалізованих проєктів за підтримки УКФ. У такий спосіб  діти навчаються, пізнають свій рідний край, подорожують, знайомляться з митцями і водночас створюють відеопродукт, який потім можна використовувати для промоції  своєї громади.

Після теоретично-навчальної частини учасники зустрічі відвідали кілька закладів культури у Здолбунові та спланували подальшу роботу в рамках проєкту. Адже надалі спільно з журналістами  телеканалу Сфера  менеджери культури розкажуть та покажуть свої напрацювання у однойменній телепрограмі «ART-громада», повідомляє Рівненське РВ АМУ в рамках проєкту«ART-громада» за підтримки УКФ.