Приїзд парамедиків на виклик жителів Рівненщини відтепер залежатиме від стану пацієнта. Це передбачено постановою Уряду, що набула чинності з 1 січня 2021 року.
Тепер працівники обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф плануватимуть свою роботу залежно від стану пацієнта, що поділяють на чотири категорії: критичні, екстрені, неекстрені і непрофільні.
Критичний стан – це стан, який безпосередньо загрожує життю людини.
Симптоматика: відсутність дихання або неефективне дихання, сильна кровотеча, стани, зумовлені впливом зовнішніх чинників (удар струмом, блискавкою тощо), інтоксикація чи отруєння.
Прибуття швидкої за 10 хв.
Екстрений стан – це стан пацієнта, який загрожує життю та здоров’ю і може різко погіршитися у разі несвоєчасного надання допомоги.
Прибуття швидкої за 10 хв.
Неекстрені – пацієнт не перебуває в невідкладному стані, втім потребує огляду медпрацівника.
Симптоматика: підвищена температура, артеріальний тиск або підозра на пневмонію.
У таких випадках диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря або ж надає консультацію. Такий виклик може бути переданий до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. Якщо не буде можливості виїхати до пацієнта лікарю ПМСД – диспетчер направить до нього бригаду «швидкої», яка не виконує критичні або екстрені виклики.
Непрофільні – стан, який не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах компетенції бригад екстреної медичної допомоги.
Симптоматика: порушення свідомості, ознаки кровотечі, гострий мозковий інсульт, розлади дихання.
Диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря.
Раніше виклики поділялися на екстрені та неекстрені, а доїзд швидкої залежав від територіального принципу: у сільській місцевості (доїзд бригади до 20 хв), у місті – 10 хв.