Щороку наприкінці січня – початку лютого спостерігається зріст епідемічного порогу захворюваності вірусними  інфекціями, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Також за прогнозами ВООЗ, на початку наступного місяця у світі очікується загострення поширення COVID.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник.

– Заклади охорони здоров’я Рівненщини готуються до зростання кількості хворих на коронавірус. На сьогодні у нас є достатньо ліжкового фонду. Крім того, ми забезпечені медикаментами та кисневими точками. Медичні заклади готові приймати достатню кількість хворих, аби надавати повноцінну якісну допомогу. Дане питання стоїть на порядку денному у всіх керівників закладів охорони здоров’я області, – зазначив Олег Вівсянник.

За його словами, поширення інфекції можна зупинити лише завдяки чіткому дотриманню обмежувальних правил карантину.

– Вчерговий раз наголошую, що все залежить від поведінки кожного з нас, – розповідає Олег Вівсянник. – Якщо ми зможемо запобігти поширенню інфекції, тоді матимемо достатню кількість медичних закладів, кадрів та всього комплексу лікувально-діагностичного процесу для боротьби з ковід.

Нагадаємо, на сьогодні хворі з COVID-19 отримують медичну допомогу у 15-ти лікарнях Рівненщини, де підготовлено 1 676 ліжок, які на 77% забезпечені киснем. Завантаженість закладів складає 31,6%. У разі необхідності, ліжковий фонд для пацієнтів з COVID розширять до 2 250 місць.