Після жахливої пожежі у Харкові уряд анонсував масштабні перевірки по всій Україні. Тож після моніторингових візитів у заклади для людей похилого віку та осіб з інвалідністю на Рівненщині розпочалися перевірки протипожежної безпеки.

Працівники ДСНС перевірятимуть готелі, пансіонати, хостели, фахівці соцзахисту – комунальні заклади. Водночас, незаконні заклади, які функціонують без належних дозвільних документів, будуть виявляти працівники поліції.

Перевірки в області почалися з 1 лютого і триватимуть до 15 квітня.

Під час наради із головами територіальних громад заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська наголосила, що керівники громад відповідають за порядок на своїй території, тож мають долучитися до виявлення незаконних закладів, аби в подальшому убезпечитися від непередбачених трагічних подій.

За словами заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області Олега Панюка, на Рівненщині загалом понад сотня будинків для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які підпадають під ці перевірки.

– Почали з Сарненщини і потроху проведемо інспекцію у всіх районах області та безпосередньо у Рівному. Крім того, правоохоронні органи перевірять інші заклади, щоб переконатися, що на Рівненщині немає таких незаконних «соціальних» установ, як той, що загорівся у Харкові, – відзначив Олег Панюк.

Крім перевірок інспектори пожежного нагляду нагадують персоналу закладів, як слід поводитися у разі виникнення пожежі. Так, співробітники ДСНС розповідають, як правильно провести евакуацію людей з будівлі та як слід користуватися вогнегасниками. Для кращого засвоєння інформації працівникам роздають інформаційні листівки на протипожежну тематику.