Збільшити частку зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 80%.

Із таким закликом мери українських міст звернулися до керівників держави під час засідання Ради розвитку громад та територій.

Очільники місцевого самоврядування звернули увагу на недостатній рівень фінансового забезпечення територіальних громад.

Рівненщину на заході представляли міські голови Рівного, Козинської та Городоцької громад.

Наповнення бюджетів громад – одне із важливих питань, яке обговорювали на засіданні. Під час зустрічі мери міст, що виступали від імені Асоціації міст України, звернули увагу на недостатній рівень фінансового забезпечення територіальних громад. Вони закликали керівників держави у наступному бюджетному процесі збільшити частку зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Водночас представники АМУ подякували за врахування інтересів територіальних громад при голосуванні за проект змін до Бюджетного кодексу України, а саме, збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

На даний час в бюджети громад зараховується 60% податку на доходи фізичних осіб. Це основний податок для громад Рівненської області, подекуди від нього залежить до 80% бюджету.

Нагадаємо, секторальна стратегія «Місцеві фінанси», розроблена Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС та схвалена Правлінням АМУ, передбачає збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 80%.

 

Під час Ради розвитку громад та територій було презентовано Конгрес місцевих і регіональних влад при Президентові України, першим завданням якого стане розробка Муніципального кодексу України. А одним з найголовніших питань, яке підняли на засіданні стало наповнення бюджетів громад. Під час виступів мерів, що представляють Правління АМУ, наголошувалося на важливості спільної, конструктивної роботи.

Міські голови схвально відгукнулися про те, що надходження акцизу від пального до місцевих бюджетів тепер закріплено законодавчо, але додали, що разом з тим на бюджети територіальних громад перекладено низку повноважень без належного матеріального підкріплення. Вони висловили побажання та позицію Асоціації міст України щодо необхідності у наступному бюджетному процесі збільшити частину ПДФО, яка буде зараховуватися до місцевих бюджетів.боти на користь громадян.