У Рівненській області триває посилений моніторинг якості харчування у школах та дитсадках.  Для покращення таких досліджень придбають необхідне лабораторне обладнання для  ГУ Держпродспоживслужби в області. 1,5 млн грн на сучасний газовий хроматограф виділили з обласного бюджету.

Як повідомили в Рівненській ОДА, раніше дослідження на виявлення фальсифікату в молочних продуктах Держпродспоживслужба замовляла в інших акредитованих лабораторіях.

Газовий хроматограф «Thermo Scientific Trace 1310» потрібний для дослідження харчових продуктів на наявність органічних, фосфорорганічних пестицидів та інших забруднювачів. А також дослідження щодо виявлення фальсифікації, зокрема і в молочній продукції.

Тому таке устаткування суттєво покращить та дозволить проводити дослідження у лабораторіях установи, що забезпечить більшу якість харчування дітей у школах та дитячих садочках області.

Нагадаємо, в Україні реформують систему шкільного харчування. Згідно нового санітарного регламенту для закладів освіти, ключовим є здорове та безпечне харчування дітей. Зокрема, робота триває над трьома основними напрямки: оновлення застарілої нормативно-правової бази, підвищення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування та ресурсне забезпечення шкіл.