За два місяці поточного року платники податків області сплатили 1,01 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з відповідним періодом 2020-го року надходження цього платежу зросли на 162,2 млн. гривень.
Як повідомили в податковій службі, соціальні та пенсійні програми забезпечуються завдяки коштам єдиного соціального внеску. Тому дуже важливо, щоб усі роботодавці не допускали виплату заробітної плати «в конвертах».
Нагадаємо, що відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями зі сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
Чинним законодавством не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.