За січень 2024 року за користування надрами платники податків області сплатили до бюджетів всіх рівнів 1 млн 994 тис грн рентної плати, що на 0,9 млн грн, або на 80 відсотків перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській  області.

До державного бюджету надійшло 1,391 млн грн цього платежу (+0,6 млн грн, або 87% до січня 2023 року). Відповідно місцеві бюджети отримали 0,6 млн грн (+ 0,3 млн грн, або 74% до січня минулого року).

Нагадаємо, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках).