Заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період розглянули на Рівненській обласній комісії з ТЕБ та НС.

Синоптики прогнозують, що пожежонебезпечний період у цьому році розпочнеться наприкінці березня після сходження снігового покриву.

Статистика показує, що на Рівненщині упродовж 2020 ріку загоряння сухої трави на відкритій місцевості відбулося на 83 гектарах. Цьому спонукало виникнення 172 пожеж. Окрім того, на 11 га сталося 5 торф’яних пожеж та 76 лісових пожеж на майже 139 гектарах, повідомляють у Рівненській ОДА .

Відтак, пріоритетним завданням області є ефективна підготовка до протидії надзвичайним ситуаціям

Комплекс заходів передбачає скоординовану діяльність органів влади, місцевого самоврядування, профільних служб, підприємств та організацій. Саме координація на рівні усіх відомств допоможе не допустити втрат.

Так, керівники територіальних громад, рятувальникам та усі причетні служби мають організувати та провести низку заходів для недопущення на території області значних пожеж у природних екосистемах у спекотний період.

А саме: організувати роботу з протипожежного облаштування лісів, визначити населені пункти, які розміщені в межах лісових зон та облаштувати їх звукосигнальними пристроями, а також  заборонити розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах, крім спеціально встановлених місць. Окрім того, провести оцінку дій готовності усіх лісокористувачів області та організувати проведення спільних рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних місць.