На Рівненщині триває реалізація унікального проекту, який має назву «Етноосвіта». Його реалізовує в рамках нової програми Українського культурного фонду «Культура +» обласний центр народної творчості у співпраці з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та обласним молодіжним пластовим вишкільним центром.

Так, нещодавно відбулася одна із ключових подій проекту “Етноосвіта”. Під час засідання Вченої Ради Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було затверджено освітню програму підвищення кваліфікації керівників гуртків з етнопедагогіки. Програма підвищення кваліфікації розрахована на 30 годин та містить 3 змістових модулі: “Загальні засади української етнопедагогіки”, “Методичні основи етнокультурної освіти”, “Особливості розвитку потенціалу підлітків за допомогою пластового, скаутського методу”.

Подібних  проектів, принаймні в Рівненській області, не має, кажуть автори ідеї. «Етноосвіта» є надзвичайно актуальним проектом, адже зараз як ніколи є потреба у розширенні знань дітей та молоді про культурні надбання Рівненщини та їх використання у соціальному та культурному розвитку.

Термін «Етноосвіта» є інноваційним і передбачає залучення галузі освіти до дослідження та розвитку народної творчості дітьми та молоддю в Рівненському регіоні. Унікальність проєкту «Етноосвіта» полягає саме в формуванні сталої та осучасненої, згідно всіх освітніх норм, навчальної програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників категорії “керівник гуртка” для стратегічного розвитку і популяризації культурних надбань регіону, залучивши педагогічну громадськість до розвитку мотивації серед молоді у напрямку народної творчості. Слід зазначити, що даний освітній процес формуватиметься на основі синкретизму програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників та скаутської організації «Пласт».

Результатом проекту стане навчання за програмою 60 слухачів курсів підвищення кваліфікації з категорії «керівники гуртків» та практичне застосування ними здобутого досвіду з супроводом менторів у формі таборування з мотивованою молоддю віком 14-18 років у групах на базі Рівненського обласного молодіжного пластового вишкільного центру, проведення підсумкової аналітичної зустрічі та видання дайджесту проєкту і методичних рекомендацій.