Наразі на Рівненщині працює 19 сімейних фермерських господарств. З початку цього року вже створено 8 таких ферм. Згідно Закону України вони можуть функціонувати без набуття статусу юридичної особи. За умови використання праці членів сім’ї такого господарства, їхня робота може бути організована фізичною особою-підприємцем самостійно.

Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку Рівненської ОДА, найбільша  кількість сімейних фермерських господарств – 12, знаходиться на території Рівненського району. Можливість зареєструвати таке господарство з’явилася на початку 2020 року і вже за рік було створено 11 сімейних фермерських господарств.

Окрім того, держава активно підтримує такий вид бізнесу. Сімейні фермерські господарства беруть активну участь у програмах державної підтримки.

– У минулому році на підтримку сімейних фермерських господарств краю з держбюджету було спрямовано 1,2 млн грн. Цьогоріч планується залучити ще більше державних коштів. Загалом на всю Україну 4,5 млрд гривень будуть розподілені на програми, які діяли у минулому році та нові. Зокрема, картоплярство, органічне виробництво, та зрошення, – повідомила директор обласного департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько.