Рівненську область доставили другу партію вакцини Pfizer/BioNTech, що надійшла в рамках механізму COVAX – безпрецедентної ініціативи світової солідарності щодо забезпечення глобального доступу до вакцин від COVID-19.

Ще 1170 доз вакцини Pfizer/BioNTech отримала Рівненщина, повідомили в Рівненській ОДА.

Вона призначена для щеплення другою дозою осіб, які перебувають в інтернатних закладах, їхніх працівників, а також працівників ДСНС.

Також повторну вакцинацію відповідна мобільна бригада розпочне із Рівненського психоневрологічного інтернату в с.Боянівка та Тучинського геріатричного пансіонату.  Всього сьогодні заплановано ревакцинацію 102 осіб.

– Вакцина, що надійшла в область, розроблена німецькою компанією BioNTech та американським концерном Pfizer і виготовлена в Бельгії. Для повноцінної імунізації необхідно ввести дві її дози. Також ми отримали розчин для розведення, шприци та контейнери для безпечної утилізації медичних відходів, – коментує директорка обласного центру громадського здоров’я Людмила Рибчук.

Нагадаємо, перші 1170 доз вакцини Pfizer/BioNTech Рівненщина отримала у квітні.

Постачання в Україну вакцин різних виробників в рамках COVAX продовжується, і очікується, що до кінця 2021 року дозволить охопити щепленнями до 20% населення.

У рамках механізму COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.