60 вчителів категорії “керівники гуртків” отрмали сертифікати про проходження курсів підвищення кваліфікації за інноваційною програмою “Етноосвіта”, яка була створена в рамках проекту одноіменного проекту фахівцями обласного інституту післядиплосної освіти у співпраці з спеціалістами обласного центру народної творчості. Вчителі позашкільної освіти Рівненщини мали унікальну можливість упродовж чотирьох днів спілкуватися та переймати досвід відомих носіїв поліської традиції, майстрів, художників, фольклористів та письменників.

Секретами поліської вишивки поділилася з учасниками проекту Заслужена майстриня народної творчості Орися Рябунець, яка володіє майже 90 видами технік вишивки і передає свої знання і майстерність молодим вишивальницям. ЇЇ творчість доводить, що вишивання – жива традиція, яку потрібно розвивати і передавати дітям.

Під час лекцій та майстер-класів позашкільники дізналися, що село Крупове, що на Дубровиччині – називають столицею поліського ткацтва та побачили справжній поліський серпанок. А Заслужена майстриня народної творчості України Ніна Рабчевська навчила “гуртківців” як правильно пов’язувати намітку.

Про традиційний поліський обряд “Водіння куста” розповіла Віра Зиль, керівниця аматорського родинного колективу. Саме завдяки йому науковці і дослідники звернули увагу на цей обряд.

Фольклорист Юрій Ковальчук поділився досвідом, як залучає до збереження нематеріальної культурної спадщини Рівненського Поліся дітей звичайної рівненської школи.

Відома рівненська писанкарка Вікторія Степанюк провела майстер-клас із виготовлення великодніх писанок, красою яких учасники проекту були просто вражені.

Серед лекторів проекту поет, автор і виконавець пісень, художник, скульптор, іконописець, різьбяр Микола Тимчак. Його пензлем та різцем відроджено десятки духовних святинь Волині, Тернопільщини і Рівненщини.