У місті Сарни Рівненської області запрацював навчально-практичний центр з підготовки автослюсарів. Він створений на базі Вищого професійного училища №22. В НПЦ готуватимуть спеціалістів за популярними професіями «Рихтувальник кузовів» і «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів».

Це вже 27 навчально-практичний центр на Рівненщині та п’ятий у Сарненському ВПУ. Але саме цей є особливим – тут є синергія залучення міжнародних та місцевих коштів. Дякую за підтримку Уряду Данії та Міжнародної організації праці. Завдяки ним учні закладу зможуть практикуватися на новітньому обладнанні. Цей заклад є продовженням нашої філософії підняття рейтингу фахової професії. Адже економіку області створюють саме робітничі професії. Наразі 41% учнів обирають професійну освіту. Це найвищий показник в Україні, повідомляють у Рівненській ОДА.

Навчально-практичний Центр з підготовки автослюсарів був створений за активної співпраці та співфінансування Уряду Данії, Міжнародної організації праці (МОН), департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, Сарненської міської громади та обласного центру зайнятості.

Зокрема, МОП надала фінансову допомогу у розмірі 110 000 USD для закупівлі обладнання. Кошти закладу – близько 800 тисяч грн, Сарненської міськради – 500 тисяч грн.

Так, серед сучасного обладнання – газоаналізатори, установки для перевірки свічок запалювання, димогенератори, балансувальні вертати, шиномантажні стенди, діагностичні сканери, дископравні верстати, прилади для вирівнювання світла фар, стенди для дагностики форсунок та інше.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук відзначив, що наразі організація впроваджує два пілотних проєкти в області – Сарнах і Млинові.