Відсьогодні порушників карантину на ринках Рівненщини штрафуватимуть.

Так, за словами начальниця управління медичної допомоги департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Гандзюк, заповненість «ковідних» медзакладів в області складає 75 відсотків. Це найвищі цифри за увесь час пандемії. Зростання кількості госпіталізацій, важких випадків COVID-19 напряму пов’язане з малою кількістю вакцинованих. Серед усіх госпіталізованих 95% – невакциновані від COVID-19.

– У Рівному ситуація критична. Близькі до повної заповненості лікарні у Рокитному та Дубровиці. Госпіталізують лише важких хворих. Звернулися до МОЗ про дозвіл залучити нові лікарні, – зазначила Олена Гандзюк.

Відучора ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області розпочало перевірки ринків на дотримання карантинного законодавства, проводилася попереджувальна робота із продавцями та власниками торгових точок.

– Сьогодні вже будемо штрафувати. Якщо фіксуватимуться порушення надалі, такі ринки закриватимуть на термін до двох тижнів. Інакше епідемічну ситуацію не врятувати, – прокоментував керівник ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області Володимир Лазарчук.

Він також додав, що місцева влада повинна жорсткіше контролювати стихійну торгівлю для її недопущення в умовах «червоної» зони. Адже на кожному ринку вистачає вільних місць для торгівлі. Це ж саме стосується проведення сільськогосподарських ярмарків, які не варто проводити в умовах червоної зони.