У Рівненській області було проведено детальний аналіз забезпечення лікарень області ліжками та кисневими точками для надання медичної допомоги пацієнтам. Моніторинг проводили представники МОЗу та Нацслужби здоров’я України. У результаті фахівці дали позитивну оцінку організації роботи системи охорони здоров’я області у «червоній» зоні, порівняно з іншими областями України в таких же умовах.

Враховуючи те, що завантаженість ліжок на сьогодні в області складає майже 80%, Міністерством охорони здоров’я України дана рекомендація керівникам лікувально-профілактичних закладів щодо порядку розширення ліжкового фонду та перепрофілювання місць для надання медичних послуг пацієнтам з COVID-19, повідомили у Рівненській ОДА.

Під час селекторної наради було акцентовано увагу на досконалому розробленому маршруті пацієнта, дотриманню протоколів лікування та показань для госпіталізації, додає Олег Вівсянник.

Нагадаємо, що наразі Рівненщина перебуває у «червоній зоні». На сьогодні завантаженість «ковідних» закладів становить 78,5%. В області зареєстровано 1632 летальних випадки, спричинених COVID-19. Одужало 90 314 осіб. Загальна кількість ліжок для хворих з COVID-19 в медзакладах – понад дві тисячі. 21 медзаклад в області лікує ковідних хворих. Наразі стоїть питання про розширення мережі медзакладів для госпіталізації людей з коронавірусом та збільшення кількості ліжок.