Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 24 листопада в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Прикмети дня  

24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.

Цей день в історії

1638 — Козацька рада в урочищі Маслів Став затвердила «Ординацію війська запорозького реєстрового» — статут запорізьких козаків.
1642 — Голландський мореплавець Абель Тасман відкрив острів Тасманія
1859 — Опублікована праця Чарльза Дарвіна «Походження видів»
1905 — Початок Севастопольського повстання моряків на чолі з капітаном другого рангу у відставці Петром Петровичем Шмідтом
1920 — Польща окупувала Східну Галичину, вибивши звідти більшовицьких окупантів
1969 — Урядами США та СРСР ратифікований Договір про непоширення ядерної зброї
2004 — Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України, які згодом були опротестовані і скасовані.

Цього дня народилися

1632 — Бенедикт Спіноза, голландський філософ-раціоналіст.
1655 — Карл XI, король Швеції
Коцко Адам
1882 — Адам Коцко, громадський діяч, борець за український університет у Львові. Убитий польським шовіністом під час студентських виступів 01.07.1910.
1888 — Дейл Карнегі, американський психолог, педагог, письменник
1934 — Альфред Шнітке, радянський композитор німецького походження
1954 — Емір Кустуриця, сербський кінорежисер, володар двох «Золотих пальмових гілок» Каннського кінофестивалю.