Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 16 грудня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Прикмети дня

16 грудня вшановується пам’ять преподобного Івана Мовчальника. У народі цей день називали Днем Світової Німоти і радили як можна менше розмовляти та розповідати про себе, щоб уникнути безглуздих пліток. Для цього дня є цікава прикмета: якщо сніг падає на талу землю, то людям важко буде жити, а на мерзлу — легше. Якщо цього дня вітер дме з півночі, то вважалось, що будуть великі морози.

Цей день в історії

1637 — бій повстанців під проводом Павла Бута (Павлюка) під Кумейками з польською армією.

1653 — Англія обнародувала конституцію («Знаряддя управління»), згідно з якою Олівер Кромвель призначався лорд-протектором з повноваженнями, рівними королівським.

1773 — «Бостонське чаювання»: мешканці Бостона захопили та викинули у море велику кількість чаю, на знак протесту проти митної політики Великої Британії у її колоніях. Дії, що Велика Британія вжила було у відповідь, стали одним з чинників американської війни за незалежність.

1815 — Бразилія отримала статус рівноправного королівства у рамках т. зв. Сполучених королівств — Португалії, Бразилії та Алгарве.

1913 — на студії «Keystone» молодий британський актор Чарлі Чаплін почав зніматися у своєму першому фільмі «Заробляючи на життя», де він зіграв маленького вусатого шахрая з моноклем.

1944 — німецьке командування силами трьох армій почало контрнаступ в Арденнах (Бельгія). Це була остання і безуспішна спроба прорвати союзний американо-англійський фронт і змінити хід Другої світової війни на Західному фронті.

1950 — після поразки від китайських військ і відступу на десятки кілометрів у Кореї, президент США Гаррі Трумен оголосив у країні надзвичайний стан і стан готовності до війни

1976 — стала до ладу друга лінія київського метрополітену

1979 — вперше людина, рухаючись по поверхні Землі, подолала звуковий бар’єр: американський автогонщик Стен Барретт на автомобілі «Budweiser Rocket» розвинув швидкість 739.666 миль/год, рухаючись поверхнею висушеного озера Роджерса в штаті Каліфорнія.

Цього дня народилися

1770 — Людвіг ван Бетховен, німецький композитор, представник віденської класичної школи

1790 — Леопольд I, король Бельгії з 1831 (†1865).

1847 — Ганс Гросс, австрійський вчений-криміналіст, професор кафедри криміналістики Чернівецького університету, один із основоположників судової психології

1866 — Василь Кандинський, німецький художник-абстракціоніст російського походження, графік і теоретик мистецтва (†1944)..

1883 — Макс Ліндер (Габріель-Максимільєн Льовілль), французький кіноактор-комік і режисер, зірка німого кіно

1946 — Бенні Андерссон, шведський піаніст, співак, композитор.