У Міністерстві розвитку громад та територій розробили інформаційний посібник із будівництва, оновлення харчових блоків у закладах загальної середньої освіти. Рекомендації стосуються як звичайних шкільних харчоблоків, так і харчоблоків так званих «опорних кухонь», які зможуть забезпечувати доставку їжа в інші заклади.

Посібники розроблені у межах реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Для Рівненської області в держбюджеті вже передбачили 41,5 млн грн.  За ці кошти планують провести капітальний ремонт із заміною обладнання в 10 харчоблоках. Реформу шкільного харчування підтримуємо і продовжуємо, повідомляють у Рівненській ОДА.

Зауважимо, що для отримання фінансування громади мають підготувати якісні проєкти, які будуть відповідати вимогам нового технологічного циклу приготування їжі. Зокрема, йдеться про розробку проєктної документації з забезпечення нового підходу приготування їжі, норм інклюзивності та безбарʼєрності.

Нагадаємо, що від початку ініціативи було оновлено застарілу нормативну базу, яку не переробляли понад 30 років, та вперше виділено державну субвенцію. Рівненщина отримала  понад 16 мільйонів гривень на модернізацію харчоблоків у шкільних їдальнях. За кошти освітньої субвенції придбали 744 одиниці обладнання для харчоблоків 98 закладів загальної середньої освіти на суму 17,7 мільйона гривень. Так, 14,74 мільйона гривень – субвенція із держбюджету,  а 2,96 мільйона гривень – місцеві кошти.

На Рівненщині середня вартість гарячого харчування у школах становить 25 гривень, у дитсадка – 41 гривня.