Винести на розгляд сесії міської ради рішення Про затвердження Програми «Сприяння добровольчій територіальній обороні Рівного та Рівненської МТГ на 2022-2025 роки» та передбачити її фінансування, просять місцеву владу у Рівному. Петиція щодо цього зареєстрована на сайті міськради. Наразі триває збір підписів. Якщо звернення набере необхідну кількість голосів рівнян – депутати мають розглянути рішення щодо прийняття такої програми на сесії.

Необхідність прийняття такого рішення, автор петиції обумовлює тим, що саме добровольці першими стають на захист цілісності міста та безпеки його мешканців. Нині вони щоденно працюють на власному ентузіазмі, вкладаючи власні кошти та залучаючи кошти небайдужих громадян. Та цього недостатньо в умовах війни і можливих загроз. Тому нині добровольці просять усіх свідомих рівнян підтримати петицію.

У тексті документу зазначається наступне:

«З початком повномасштабної війни росії проти України, в Рівному розпочалися активні роботи зі створення різного роду добровольчих підрозділів, які стали на захист та оборону нашого міста. Це відбувалося у рамках Закону України «Про основи національного спротиву» №1702-ІХ (редакція від 19.02.2022р). Таким чином було створено Добровольче формування Рівненської міської територіальної громади №1.

За час війни ДФТГ провело величезний обсяг робіт щодо залучення активних громадян до лав підрозділу, їх перевірки, підготовки та озброєння. Також були розроблені плани охорони міста, облаштовані блок-пости, створені опорні пункти і вжиті інші оборонні заходи. Наразі члени формування успішно виконують поставлені перед ними задачі по обороні території міста і його мешканців, а також готові до нових викликів.

Варто зазначити, що впродовж усього періоду повномасштабної війни, всі члени формування виконують ці важливі функції на власному ентузіазмі, в тому числі, вкладаючи власні кошти та залучаючи кошти небайдужих громадян. Члени ДФТГ щоденно залучені до виконання покладених на них обов’язків. Тому гостро постало питання про забезпечення підрозділу та його членів, адже багато бійців покинули основне місце роботи, щоб стати на захист свого міста та його мешканців. Адже саме ДФТГ першими боронитимуть наше місто та мешканців у разі вторгнення ворога.

Тому просимо Вас за прикладом інших міст України винести на розгляд сесії Рівненської міської ради рішення Про затвердження Програми «Сприяння добровольчій територіальній обороні Рівного та Рівненської МТГ на 2022-2025 роки» та передбачити її фінансування.

Звертаємо Вашу увагу на те, що таке рішення необхідне для забезпечення безпеки в нашому місті та його цілісності».