Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 15 січня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Що відзначають?

Сьогодні відзначають День Вікіпедії.

Прикмети дня

15 січня вшановується пам’ять святителя Сильвестра Римського, преподобного Сильвестра Печерського і Серафима Саровського. У минулі часи цього дня було Куряче свято. 15 січня чистили курятники і окурювали їх смолою з оманом. Сині вечірні хмари цього дня передвіщали зміну погоди. Спостерігали також за місяцем: якщо його роги гострі та яскраві, слід чекати вітру. У народі говорили: “Січень гонить хурделицю за сім верст” – цей місяць хоча і холодний, але відносно спокійний.

Цей день в історії

1797 — Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору — циліндра
1892 — у газеті «Triangle» в місті Спрингфілд, штат Массачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт вперше опублікував 13 правил її проведення
1907 — Лі де Форест, «батько радіо і дід телебачення», запатентував вакуумний тріод
1986 — генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов проголосив «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь»
1992 — Європа визнала незалежність колишніх югославських республік Хорватії та Словенії
1992 — затверджено музичну редакцію гімну України, автором якої є Михайло Вербицький
2001 — Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер заснували Вікіпедію.

Цього дня народилися

1622 — Мольєр, французький драматург і актор
1809 — П’єр Жозеф Прудон, французький соціальний мислитель, теоретик анархізму
1841 — Архип Куїнджі, український маляр
1871 — Агатангел Кримський, український історик, письменник, перекладач, один з організаторів Академії наук України (1918)
1908 — Едвард Теллер, американський фізик-ядерник, один з розробників атомної бомби (1945) і керівник проекту водневої бомби (1952)
1929 — Мартін Лютер Кінг, американський баптистський священик, діяч негритянського руху за рівноправ’я, лауреат Нобелівської премії миру.