Як забезпечити військові підрозділи, які знаходяться у зоні бойових дій, необхідними БпЛА українського виробництва і чому ця проблема гостро постала саме зараз? Відповідь на це запитання нададуть представиники ГО «Активне Рівне» та благодійного фонду Фундації імені князів-благодійників Острозьких.

Прес-конференція для представників ЗМІ з цього приводу відбудеться 8 серпня об 11 год.

Як зазначив керівник проектів і програм Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич, благодійний фонд спільно з громадською організацією «Активне Рівне» запроваджує благодійну програму підтримки безпілотної авіації. Зокрема, виготовлення дронів-камікадзе, дронів-розвідників, дронів-бомбардувальників тощо, які допоможуть нашим захисникам мирного неба знищувати ворожі людські та технічні ресурси.

– Це відбувається для того, аби підвищити рівень обороноздатності та бойової оснащеності наших воїнів, кращого захисту повітряного простору над містами України, більшого знищення ворожих цілей і деморалізації ворога. Мета благодійної програми – залучити громадян, трудові колективи, підприємців, ЗМІ, органи місцевого самоврядування та державної влади до підтримки власного, українського виробництва таких потрібних нині для підвищення обороноздатності країни БпЛА, – додав Руслан Краплич.

У свою чергу, за словами голови ГО «Активне Рівне» Ігоря Хоменка, нині більшість БпЛА, які використовують наші оборонці, придбані за кордоном, зокрема в Китаї.

– Це підтримує економіку країни, дружньої до країни-агресора. Більше того, з 1 серпня Китай обмежив продаж дронів за кордон. Тому зараз як ніколи важливо активізуватися і підтримати виготовлення БпЛА українського виробництва. Так, небайдужі українці, аби наблизити спільну перемогу, розпочали розробку власних дронів різних типів. Прототипи моделей вже пройшли успішні випробування у зоні бойових дій. Та для того, щоб запустити серійне виробництво українських «крилатих» дронів, необхідна підтримка кожного з нас, – коментує Ігор Хоменко.