Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 3 грудня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Прикмети дня

3 грудня вшановується пам’ять святителя Прокла. Особливою проблемою у минулі часи були дороги, оскільки суха осіння погода вже закінчилась, а санний шлях ще не налагодився, говорили: “Матінка зима ще снігом дороги не припекла”, “Не чекай цього дня від дороги пуття”. За погодою 3 грудня наші пращури передвіщали погоду на 3 червня — якщо піде сніг, то через півроку буде дощ.

Цей день в історії

1775 — вперше піднято прапор США («Континентальні барви»)
1879 — Томас Едісон вперше публічно продемонстрував роботу лампи розжарювання
1910 — у Парижі продемонстрували першу неонову лампу, яку винайшов фізик Жорж Клод
1912 — Болгарське царство, Королівство Греція, Королівство Сербія та Королівство Чорногорія підписали з Османською імперією перемир’я, що поклало край Першій балканській війні
1918 — Тимчасовий Робітничо-Селянський Уряд України, наслідуючи Раду народних комісарів РСФРР, ухвалив декрет про створення Всеукраїнської надзвичайної комісії у справах боротьби з контрреволюцією, спекуляцією, саботажем і посадовими злочинами (ВУЧК).
1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичинивведено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», вводилися «русин», «руський»
1932 — постановою Ради народних комісарів УСРР заборонено торгівлю м’ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлi м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору
1967 — хірург Крістіан Барнард здійснив у Кейптауні першу в світі успішну трансплантацію серця
1973 — американський «Піонер-10» першим пролетів біля Юпітера
1976 — у Києві здано в експлуатацію Північний міст через Дніпро
1984 — внаслідок витоку отруйного газу на хімкомбінаті в місті Бхопал (Індія) загинуло понад 2000 осіб, а 20000 втратили зір
2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року визнано сфальсифікованими, що відкрило шлях до переголосування другого туру.

Цього дня народилися

1596 — Ніколо Аматі, італійський скрипковий майстер, учитель майстрів Андреа Гварнері й Антоніо Страдіварі
1722 — Григорій Сковорода, український мандрівний філософ
1897 — Андрій Головко, український письменник
1911 — Ніно Рота, італійський композитор
1924 — Джон Бекус, американський математик, автор мови програмування фортран
1930 — Жан-Люк Годар, французький кінорежисер і актор.