Навчитися керувати БпЛА та пілотувати на ньому відтепер можуть не лише військові, а й цивільні. Для цього у Рівному створили спеціальний курс операторів БпЛА.

Так, НУВГП спільно з рівненським виробником БпЛА – ТОВ «Сервіс Будтранс» при Ценрі неформальної освіти запустули  курс для навчання операторів БпЛА типу «крило» та квадрокоптер.

Долучитися до навчань можуть усі охочі, віком від 14 років.

За словами начальниці Центру неформальної освіти Юлії Родь, такий курс є вкрай важливим у сучасних умовах і може не лише допомогти зберегти життя, а й наблизити перемогу над ворогом.

– Дрони в сучасній російсько-українській війні мають велике значення.  Але не менш важливі й цивільні дрони. У мирний час їх зазвичай використовують для того, щоб зняти гарні пейзажі, або якісь події, активно застосовують у сільському господарстві, у детективній діяльності тощо. Сьогодні ж вони допомагають нашим військовим нищити ворога на передовій.  Завжди є потреба в досвідчених операторах, які можуть вдало керувати дронами. Пройшовши базовий курс для, ви навчитеся безпечному керуванню коптером у різних ситуаціях.

Під час навчання слухачі зможуть опанувати  необхідні для операторів БПЛА знання. А саме: розвиток сфери застосування, види та нормативне регулювання БПЛА їхню будову, особливості застосування та ремонту; подивитися, як у реальних умовах відбувається технічне обслуговування, вдосконалення або ремонт БПЛА, – коментує Юлія Родь.

А також додає, що унікальність курсу — у складі викладачів.

– Частина авторів — носії фундаментальних академічних знань. Поруч із ними курс створювали партнери  з досвідом розробки і виробництвом БПЛА, а саме ТОВ «Сервіс Будтранс», – зазначає координаторка курсу.

До програми  підготовки входять:

• тренувальні польоти на симуляторах і тренажерах;

•  нормативне регулювання застосування БПЛА

• основи виготовлення та ремонту;

• практичне пілотування й операторська діяльність на  БПЛА  рівненського виробництва типу крило під кодовою назвою Wiman та типу квадракоптер.

Курс містить 54 годин, в тому числі  15 годин роботи на симуляторі та 15 годин практичного пілотування.

Тривалість навчання – 1,5 місяця.

Так, за словами Юлії Родь, цього часу достатньо, аби здобути базові знання та відпрацювати практичні вміння.

– Тому, якщо ви бачите себе в якості повітряного оператора – цей курс є найвдалішою інвестицією у ваше майбутнє.

Після успішного завершення навчання Ви отримаєте диплом оператора БПЛА, – каже координаторка курсу.

Детальнішу інформацію можна отримати за тел.+380967002073, Юлія Степанівна Родь, начальниця Центру неформальної освіти