Презентація виставки з фондів «Краєзнавча скарбниця Ігоря Лозов’юка» відбулася у Державному історико-культурному заповіднику Дубна.

Після себе Ігор Лозов’юк залишив чимало історичних досліджень, а також колекцію давніх монет, десятки зразків українських вишиванок, вишиті власноруч картини, півсотні альбомів з фотографіями.

– Майже всі свої дослідницькі надбання наш незабутній краєзнавець, самобутній учений заповідав заповіднику. Після його смерті ми отримали історіографічну картотеку, яку вивчаємо і використовуємо в своїй роботі, – зазначає завідуюча відділом історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Тамара Дмитренко.

Народився Ігор Лозов’юк у родині священика, в селі Хотин Радивилівського району. У 1936 році вступив до Варшавського університету на факультет православної теології і паралельно – на філологічний факультет.

Зі своїми науковими та краєзнавчими статтями почав виступати 1937 року. А через рік у Рівному вийшла його книжка польською мовою «Бібліографія наукових праць у «Волинських єпархіальних відомостях за 1867—1915 роки», де подано анотації до наукових праць та нариси з історії Волині, з життя князів Острозьких. А найбільш масштабною за змістом та глибиною досліджень стала книга «Давні дубенські монастирі. Нотатки краєзнавця», яка наразі вважається раритетом.