На Рівненщині зростає кількість хворих на коронавірус. У зв’язку з цим, в області розгортають додаткові лікарні для прийому пацієнтів із COVID-19 та підозрою на хворобу.

До переліку ввійшли Рівненська міська лікарня №2 та Рівненська ЦРЛ. У закладах розгорнуто відповідно 35 та 46 ліжкомісць.

Таким чином, наразі на Рівненщині працює вже 11 закладів першої хвилі для надання допомоги хворим на коронавірус – Рівненські міські лікарні №1 та №2, Дубенська міська, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська, Здолбунівська, Гощанська, Дубровицька та Рівненська ЦРЛ, а також Дубенський пологовий будинок. У резерві ще 6 лікарень, готових прийняти хворих на COVID-19. У разі необхідності область буде переходити до надання медичної допомоги у закладах другої хвилі: Березнівська, Демидівська, Зарічненська, Корецька, Острозька ЦРЛ, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.

Заповненість ліжок хворими з COVID-19 у лікарнях І-ї хвилі – 61,9 %.

На сьогодні у лікарнях Рівненщини перебуває близько півтисячі людей із діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус , з яких 142 – у важкому стані, 35 – в реанімації. П’ятеро хворих підключені до ШВЛ-апаратів.

Нагадаємо, щоранку в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА проводяться селектори із усіма керівниками лікувальних закладів первинного та вторинного рівнів, де, у першу чергу, затверджують маршрути пацієнта з COVID-19.

Від початку пандемії до медзакладів Рівненщини було госпіталізовано 3,5 тисячі пацієнтів з коронавірусною хворобою. Порівняно з серпнем, кількість госпіталізованих у вересні зросла на 47%. Наразі у стаціонарах області перебуває півтисячі пацієнтів з COVID-19, а місяць тому – 263.

Вкотре звертаємося до жителів області – не нехтувати своїм здоров’ям і близьких. Адже недотримання карантинних умов може призвести до критичної ситуації — браку ліжок і медичних працівників.