З “ганьбою”, суперечками, ультиматумами та доповненнями депутати Рівненської облради після двох годин активних обговорень все ж проголосували за звернення до ВРУ, Кабінету Міністрів України та правоохоронних органів щодо припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей. Схоже звернення, щоправда, з меншими пристрастями, прийняли й міські обранці. Що, від кого і чому вимагають у своїх рішеннях депутати обласної і міської рад — далі в матеріалі.

Як голосували обласні депутати: ультиматуми та переговори

Після нічних перемовин і палаючих шин під стінами ОДА у Рівному зібрали позачергову сесію облради та естренне засідання сесії міськради.

Громадськість вимагала від керівництва області та міста висловити позицію людей без політики та «перетягування канатів». Здавалося б, ще вночі згоди дійшли. Та вже під час засідання сесії активісти заявили, що не всі їх вимоги врахували. Після низки виступів, словесних перепалок і коментарів запропонований радою варіант звернення вирішили доповнити всіма вимогами активістів. Щоб «зліпити» спільний варіант рішення, взяли перерву.

У результаті довгих переговорів звернення все ж узгодили та проголосували. Підтримали його 42 обласні обранці.

 

За словами голови Рівненської облради Миколи Драганчука, дискусія у нарадчій кімнаті була доволі насиченою, але згоди таки знайшли.

– На вимогу активістів, у проект рішення внесли доповнення, зокрема, вписавши, що звернення депутати приймають на вимогу громадськості щодо визнання АТО війною і звільнення кількох посадовців, – додав він.

У результаті серед інших у зверненні озвучили наступні вимоги:

  • Перш за все – звільнення блокадників, яких напередодні жорстоко побили і затримали правоохоронці.
  • Звільнити з посади заступника голови Нацполіції В’ячеслава Амброськіна.Також всі керівники силових відомств повинні негайно та публічно прозвітувати про свої накази, а Верховна рада має дати їм відповідну оцінку.
  • Від депутатів Парламенту – негайно ухвалити закон про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України та країною-агресором. Якщо за три роки вам, маючи на початках конституційну більшість, забракло часу, волі чи бажання напрацювати свій законопроект — підтримайте законопроект «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України» №2066а, який ховаєте під сукном ще з 2015 року.
  • Зупинити будь-яку торгівлю з т. зв. «Д-ЛНР» та Росій ською Федерацією – торгівлю на крові! Жодних капітулянтських змін до Конституції щодо надання т. зв. «особливого статусу Донбасу».
  • Від представників місцевої влади – негайно висловити свою офіційну позицію стосовно блокади торгівельних відносин із окупованими територіями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рівняни в соцмережерах про нічну “блокаду облдержадміністрації” [ФОТО, ВІДЕО]

“Блокада Донбасу” на Рівненщині: чи допоможуть спалені шини виконати вимоги активістів

Вимоги “блокади” від Рівненщини: звільнити Авакова та не торгувати з РФ

42 “за”: Рівненська облрада підтримала звернення щодо “блокадних питань”

Міські депутати пішли далі

А доки обласні обранці шукали консенсус, розпочалася сесія міської ради, яку екстрено зібрали з того ж питання. Щоправда, тут виявилося менш жваво і згоди дійшли без тривалих суперечок. Рішення підтримали одноголосно – 38 “за”.

Таким чином депутати міської ради прийняли схоже звернення, але зі своїми більш ширшими доповненнями.

Так, до вимог обласних колег додали ще такі пункти:

  • Не допустити будь-яких спроб силового розгону учасників блокадних акцій на межі з окупованими територіями та припинити їх кримінальне переслідування.
  • Дозволити волонтерам та бійцям АТО в`їзд на територію ОРДЛО із зареєстрованою зброєю.
  • Звільнити посадових осіб, які не допускають в зону бойових дій осіб із зареєстрованою зброєю.
  • Звільнити з займаної посади керівника центру АТО при СБУ Віталія Малікова.
  • Засудити та анулювати наказ про затвердження тимчасового порядку контролю за порядком переміщення осіб, транспорту та товарів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Депутати Рівненської міськради теж вимагають звільнення Авакова

Нагадаємо, українська поліція 14 березня, звільнила 45 учасників блокування залізничного сполучення з самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР”. Попереднього дня їх затримали співробітники Служби безпеки України на залізничній станції “Кривий Торець” у селищі міського типу Щербинівка на Донеччині. Раніше йшлося про 43 озброєних затриманих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Біля Рівненської ОДА палили шину

Затримання активістів «блокади» стало приводом і для вечірнього приходу 13 березня активістів до будівлі облдержадміністрації.

А тим часом у Рівному почали говорити, що така “блокадна активність” пахне виборами, а не черговою революцією. Поки що незрозуміло, чим обернеться така “блокада” в Україні, та в Рівному, схоже, обійдеться без нових шин і Майдану, адже вимоги громадськості депутати виконали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

СБУ проводить обшук в облраді, бо депутати порушили Конституцію

Хоча не виключено, що й ці звернення можуть оскаржити в суді, і це може обернутися черговими обшуками, адже такий досвід рівненські депутати вже мають.

А тим часом у Києві тривають акції протестів і мітинги “блокади”.

Вікторія РИЧКО