Шестеро українських бізнесменів потрапили в число найбагатших людей світу за версією американського журналу “Forbes”.

Це Рінат Ахметов, Геннадій Боголюбов, Юрій Косюк, Костянтин Жеваго, Ігор Коломойський і Віктор Пінчук, при цьому Ахметов – у великому відриві від інших співвітчизників, пише “Українська правда“.

У 2016 році список мільярдерів перевалив за дві тисячі осіб – за версією “Forbes”, тепер у світі таких 2043 людини.

Ахметов піднявся в рейтингу із 771 на 359 місце. За минулий рік його статок виріс із $2,3 мільярда до $4,6 мільярда.

Боголюбов зайняв 1468 місце, бо його добробут оцінили у $1, 4 мільярди.

Косюк і Жеваго ділять 1678 позицію з майном на $1,2 мільярда. Їхні справи за минулий рік покращилися.

А Коломойський і Пінчук, навпаки, втратили позиції й зрівнялися в багатстві – у них по $1,1 мільярда. При цьому Коломойський опустився в рейтингу з 1367 на 1795 позицію, а Пінчук – з 1476 торік на 1795 місце.

Лідирує в рейтингу найбагатших людей світу засновник Microsoft Білл Гейтс ($86 мільярдів). За рік він додав до своїх статків $11 мільярдів.

У десятці мільярдерів також: Уоррен Баффет, Джеффрі Безос, Амансіо Ортега, Марк Цукерберг, Карлос Слім, Ларрі Еллісон, брати Чарльз і Девід Кох, Майкл Блумберг.

Ортега додав за рік $27 мільярда, Баффет – $14, 5 мільярди. А Цукерберг збагатився менше за всіх із першої десятки – на $4,5 мільярда.

Список багатіїв “Forbes” виріс за рік на 233 людину (з 1810), при цьому 78 людей із нього вибули. Загальний статок мільярдерів виріс до $7,67 трильйона.

Раніше повідомлялося, що Ринат Ахметов – єдиний з українців, хто потрапив у рейтинг мільярдерів за версією видання “Bloomberg”.

Після цього група “Метінвест”, яка належить йому, заявила про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на захопленій частині сходу України.