Хочеш їздити маршруткою – плати по 4 гривні, дешевше не буде, бо так економічно обгрунтовано, переконують чиновники. Тому заборонити підвищення вартості проїзду в маршрутках Рівного, як цього просять мешканці, не можуть. Принаймні про це йдеться у відповіді на петицію Дмитра Козачка з відповідною ініціативою.

Нагадаємо, рівнянин ініціював збір підписів під петицією щодо заборони підвищувати вартість проїзду в маршрутках міста. Мешканці її підтримали.

Проте міський голова Володимир Хомко у відповіді на петицію усе списав на законодавство і розрахунки.

Повідомляємо,  що питання встановлення тарифу на транспортні послуги розглядається у відповідності до вимог законодавства, зокрема Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.28), «Про автомобільний транспорт» (ст.10), «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Проект рішення виконавчого комітету Рівненської міської ради з узагальненим розрахунком тарифу на 4,24 грн., який запропонований перевізниками розміщено на сайті виконкому для обговорення.

З метою підтвердження кількості перевезених пасажирів, вказаних в розрахунках перевізниками, буде проведено обстеження пасажиропотоку на автобусних маршрутах. Крім того, проект рішення направлено на погодження в Рівненське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

Враховуючи результати проведеного обстеження, висновки Антимонопольного комітету та  громадську думку при обговоренні, на засіданні виконавчого комітету Рівненської міської ради розглядатиметься питання щодо доцільності підвищення тарифу на проїзд в автобусах, які працюють на міських маршрутах загального користування“.

Нагадаємо, з 23 березня проїзд у маршрутках Рівного подорожчав. Тепер за квиток потрібно заплатити 4 гривні. Втім рівняни від цього не в захваті та нарікають на якість послуг і стан маршруток.

До слова, наразі жодна із запропонованих в електронних петиціях ініцітив не була втілена у Рівному. Запрацював сервер влітку минулого року.