Стан протипожежного захисту низки релігійних закладів перевірили 7 квітня співробітники Рівненського міськрайонного управління та 2-ї державної пожежно-рятувальної частини обласного управління ДСНС .

Зокрема, рятувальники побували у Свято-Покровському соборі, Церкві св. Різдва, Домі молитви та Свято-покровській церкві. Під час заходу особлива увага зверталась на стан утримання електрогосподарства та приладів опалення, шляхи евакуації громадян, протипожежне водопостачання та сигналізації, виконання заходів безпеки при користуванні свічками, наявність в будівлях вогнегасників, знаків пожежної безпеки тощо.

Також настоятелям церков роз’яснили порядок дій на випадок виникнення пожежі та вручені пам’ятки, в яких відображені всі основні питання пожежної безпеки. Крім того, рятувальники нагадали священнослужителям правила застосування вогнегасників.

Аналогічні рейдові перевірки напередодні Пасхальних свят були проведені в кожному храмі області. З цим зазначимо, що в дні святкування Великодня всі підрозділи ДСНС області працюватимуть в режимі підвищеної готовності. Крім того, у ніч святкування пожежно-рятувальні підрозділи, члени добровільних пожежних дружин та місцевої пожежної охорони будуть чергувати безпосередньо в церквах і слідкувати за дотриманням протипожежного режиму.

Основні вимоги правил пожежної безпеки в культових закладах: не залишайте без нагляду запалені свічки, відкритий вогонь, не використовуйте для освітлення тимчасову електромережу або таку, що має пошкодження ізоляції, ні в якому разі не перекривайте шляхи евакуації, не використовуйте для прикрас легкозаймисті матеріали.

У разі виявлення пожежі негайно повідомте про це в пожежно-рятувальну службу за номером «101». Назвіть точну адресу і своє прізвище, повідомте про наявність людей в зоні пожежі. Приступіть до гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та евакуації людей і матеріальних цінностей, повідомляють у ГУ ДСНС України в Рівненській області.