У Вараській багатопрофільній лікарні запрацював сучасний ПЛР-відділ лабораторії. Окрім коронавірусу, тут діагностуватимуть й інші інфекційні хвороби. Лабораторія у Вараші стане потужним центром молекулярно-генетичних досліджень на півночі Полісся, адже тут надаватимуть медичні послуги мешканцям громади, району, а у перспективі – жителям Волині.

Лабораторний комплекс, вартістю майже 2 млн грн, придбали за кошти Рівненської АЕС, Вараська міська громада спрямувала понад 5 млн грн на ремонт, облаштування приміщення та допоміжне обладнання. Департамент цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА передав для ПЛР-відділу лабораторії автоматичну станцію для екстракції нуклеїнової кислоти, що значно посилить пропускну здатність, повідомляють у Рівненській ОДА.

Як розповіла директорка лікарні Тетяна Латишенко, паралельно з придбанням обладнання та облаштуванням приміщення проведено навчання лікаря-бактеріолога для забезпечення цієї лабораторії кваліфікованим персоналом.

Площа ПЛР-лабораторії становить 113 квадратів. Наразі вже підготовлено 3 фахівці для роботи – лікар-бактеріолог, лаборант та молодша медична сестра. Вони зможуть проводити до 70 досліджень за зміну.