У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни запровадять ізраїльський досвід реабілітації.

 

– Ізраїль практично ввесь час перебуває у напруженому стані, адже на його кордонах постійно відбуваються воєнні дії та існує терористична загроза. Тож система надання реабілітаційної допомоги формувалася тут одночасно з розвитком держави. Нині вона є однією з найдосконаліших у світі. Це стосується фізичної та реабілітаційної медицини з мультидисциплінарним підходом до функціонального відновлення, спрямованого на особу, при травмах нервової системи та опорно-рухового апарату, складних ампутаціях, больових синдромах, – вважає керівник госпіталю Андрій Бурачик, який повернувся із поїздки в Ізраїль.

В рамках поїздки українська делегація зустрілася з Міністром охорони здоров’я Ізраїлю ребе Яковом Ліцманом, заступником голови агенції Машав Ювалем Фуксом, представниками недержавних організацій, які надають потужну допомогу Україні у розвитку нової системи реабілітації.

Окремо делегація відвідала Міжнародну виставку «MedinIsrael», на якій були представлені сучасні реабілітаційні технології. Побували українські фахівці у відомій лікарні реабілітаційної допомоги – клініці Левінштейн, дослідженнями якої сьогодні користуються у всьому світі.

Відвідала делегація й медичний центр Сураскі, що вважається одним із провідних закладів з проведення медичних досліджень в Ізраїлі. Цікаво, що фахівці цієї лікарні розпочинають надавати реабілітаційну допомогу пацієнтам від самого початку лікування, ще в реанімаційному відділенні. Потім вона продовжується в стаціонарних реабілітаційних закладах, які входять до складу центру.

Поїздку було здійснено на запрошення Посольства Ізраїлю в Україні у рамках спільного проекту «Сприяння ефективному врядуванню в системі охорони здоров’я», який реалізують МОЗ, Бюро ВООЗ в Україні та за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.