Житель Здолбунівського району хотів незаконно заволодити земельною ділянкою, площею понад 1 га.

Мова йде про земельний пай на території Будеразької сільської ради, який на вимогу громадянина, за рішенням суду першої інстанції мала виділити місцева влада. Чоловік притендував на землю в натурі, як член колективного сільськогосподарського підприємства, що одержав державний акт на право колективної власності на землю.

Однак це рішення суду прокуратура оскаржила та в апеляційному суді Рівненської області довела, що вимоги позивача необґрунтовані. Окільки його перебування у членстві сільськогосподарського підприємства жодними доказами не підтверджено. Відтак судове рішення про надання у приватну власність землі незаконне та підлягає скасуванню.

З цих підстав, суд апеляційної інстанції визнав обґрунтованими доводи прокуратури області, та, розглянувши її апеляційну скаргу, скасував рішення суду першої інстанції. А також ухвалив нове – про відмову у задоволенні позовних вимог громадянина про визнання за ним права на земельну частку (пай) та виділення її в натурі на місцевості.

Таким чином, прокуратура попередила незаконне надання у власність земельної ділянки площею понад 1 га, повідомляють у прес-службі установи.