Чи треба зціджувати залишки молоко щоразу після того, як дитина поїла? Ні! Зазвичай жіночі груди виробляють рівно стільки молока, скільки потребує малюк, повідомляють в UNSCEF.

Однак існують випадки, коли зціджування дійсно потрібні:

Якщо у вас є неприємне відчуття переповненості грудей. Зцідіть трохи молока до комфортного стану і за першої ж можливості прикладіть дитину до грудей.

Якщо вам необхідно залишити дитину на деякий час. Ви можете зцідити молоко, а ваші рідні нагодують ним маля, поки вас немає поряд.

Якщо вам потрібно збільшити кількість молока або відновити грудне вигодовування.

Якщо дитина тимчасово не може смоктати груди. В таких випадках зціджуйте молоко стільки разів, скільки ви зазвичай годуєте дитину, але не рідше 8 разів на добу. Це допоможе вам зберегти грудне вигодовування.

Важливо! Зцідженим молоком можна годувати дитину з ложечки, чашки, стаканчика, але не з пляшечки із соскою. Пляшечку важко мити, тому є ризик того, що дитина підхопить інфекцію. А через використання сосок дитина може почати неправильно смоктати груди та не отримувати достатньо молока.

Молоко можна зціджувати руками або за допомогою молоковідсмоктувача. Яким саме способом ви зціджуватимете молоко — не важливо. Головне, щоб вам було зручно й це виходило ефективно. Після того, як ви зцідили молоко, ви можете відразу дати його дитині або зберігати в холодильнику чи морозильній камері у стерилізованому контейнері або в спеціальних пакетах для зберігання грудного молока.

Читайте також поради, як зберігати грудне молоко в умовах знеструмлень https://cutt.ly/C27GjCs